Koniec lata to dobry czas na sadzenie iglaków. Jeszcze przed zimą zdążą się przekorzenić i zaaklimatyzować w nowym miejscu. 

Te zimozielone rośliny przez cały rok wyglądają bardzo atrakcyjnie – nie gubią igieł, więc zarówno latem jak i przyprószone śniegiem, wyglądają świeżo i stanowią kolorowy akcent w zimowym krajobrazie.

Iglaki mają wiele innych zalet. Przede wszystkim dobrze znoszą suszę, mają mniejsze wymagania pielęgnacyjne niż rośliny liściaste, a także są mrozoodporne. Nie są też wybredne jeśli chodzi o podłoże: większość czuje się dobrze w glebie lekko kwaśnej i umiarkowanie wilgotnej. Są też takie, które bez problemu poradzą sobie w suchym podłożu, np. jałowce, sosny i świerki. Natomiast bez wątpienia są światłolubne. Iglaki po prostu potrzebują słońca. W miejscach zacienionych można sadzić cis i choinę kanadyjską. 

WSZYSTKIE ZIELONE – KAŻDY INNY!

Mają wiele form i kształtów, stanowią zarówno element okrywowy (horyzontalny), poprzez efektowne żywopłoty, aż po te wysokopienne. Dobrze wyglądają pojedynczo, np. cyprysik groszkowy, albo jodła górska, a także stanowią ciekawą bazę do bardziej złożonych kompozycji. Dostojne modrzewie dobrze wyglądają w towarzystwie formowanych sosen górskich, i rozłożystych świerków (np. Little Gem). Ciekawie wyglądają też kompozycje złożone z różnych odmian jednego gatunku. Przykładem może być żywotnik: w kompozycji z jego udziałem znaleźć się powinien żywotnik wschodni “Aurea Nana” oraz urocze gromadki  żywotników zachodnich “Danica”. Dzięki temu, że mają wiele odcieni: od klasycznej zieleni, przez żółto-złote, aż po niebieskie i srebrno-niebieskie, kompozycje z iglaków wcale nie są monotonne. Wręcz przeciwnie: ich okołozielona wielobarwność i ogromna mnogość form, to doskonała baza do stworzenia bajecznych oaz w nasłonecznionych miejscach ogrodu. 

Marzy Ci się ogrodowa przestrzeń, która nie będzie wymagała dużego wysiłku, a da spektakularne efekty i pozostanie zielona cały rok? Skomponujemy ją dla Ciebie!